• KÓDy kurzů: Bs1-2021-22 (blok podzim/zima), Bs2-2021-22 (blok jaro/léto)
 • program s písničkami, říkankami, pohybovými hrami, tanečky atp.
 • 45 min.
 • kdy: v úterý (zpravidla 2krát měsíčně) v 15 hod. (kromě bavorských prázdnin)
 • kde: Familienzentrum beim Ostentor (FbO), Heiliggeistgasse 7, 930 47 Regensburg
 • trvání: každý blok má 10 setkání
 • začátek: 10blok "podzim/zima": 28. září 2021
 • ideální příležitost pro seznámení českých rodičů a dětí
 • rodičovský příspěvek: 40,- eur / 10 setkání
 • lektorka: Bc. Susanna Gallersdörfer, B.A.
 • přihlášku do kurzu najdete v naší rubrice Ke stažení
 • termín přihlášky na kurz Bs1-2021-22: do 23. července 2020; na další blok 14 dní před začátkem kurzu
 • Co Vás v tomto kurzu čeká? Rozvoj řeči a pohybových dovedností spolu úzce souvisí. Kurz je pestrou a hravou formou zaměřen zejména na básničky a písničky s napodobováním a tyto se objevují pravidelně v každém setkání. Kurz je určen pro batolátka i starší děti a není problém výběrem vhodných říkanek a písniček do cvičení a tanečků zapojit děti každé věkové kategorie, a to vždy s ohledem na aktuální schopnosti každého jednotlivce, přičemž jsou aktivity vždy vybírány tak, aby rozvíjely dovednosti a schopnosti Vašeho dítěte dle jeho aktualních schopností.
 • Řeč, pohyb a rytmus jsou v náplni kurzu ideálně propojeny a rozvíjí děti po všech stránkách. U mladších dětí vede pohyby rukou a nohou maminka nebo tatínek. Přibližně od 1,5 roku se objevuje nová dovednost, a to napodobování. Děti se v tomto věku začínají aktivně zapojovat i bez pomoci dospělých a začínám zařazovat i básničky se změnami poloh celého těla – sed, stoj, leh. Na kurzu rovněž využívám hudebních nástrojů a dalších pomůcek, které jednotlivé lekce obohatí. Básničky a písničky určitě "trénujte" také doma, děti milují opakování a když básničky bezpečně umí, ukáží nám je na lekci s o to větší radostí. Lekce jsou i přes časté opakování vždy pestré a zábavné, chci, aby si děti vytvořili pozitivní vztah k češtině a vypěstování tohoto vztahu už od ranného věku se určitě vyplatí do budoucna.

Na lekcích však nedochází pouze k podpoře rozvoje češtiny, ale i k podpoře motorického, sociálního a rozumového vývoje dítěte. Děti si v kurzu postupně zvykají na kolektiv vrstevníků a vytvářejí si sociální kontakty k novým českým kamarádům v Řezně.

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Markéta Lukášová - předsedkyně/Vorsitzende

Petra Píšová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende (ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0176 822 99320) 

Eva Handzová - pokladní/Schatzmeisterin

Anna Dušková - zapisovatelka/Schriftführerin

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok