Poslední sobotní výuku školního roku se odvážní žáci z České školy v Řezně vydali na cestu kolem světa. Na dobrodružnou cestu se poctivě připravovali v Hravé knihovničce. Společně se nejprve dohodli, co s sebou na cestu vezmou a kdo s čím bude pomáhat. Než vypluli na pomyslné plachetnici s názvem Češkořez, čekaly je ještě náročné zkoušky, které měly za cíl je připravit na kulturní šok, který na ně na vzdálených světadílech čeká. Proto si před vyplutím vyzkoušeli společné africké bubnování, indické tance a japonské karate, brazilský karneval, plavání mezi australskými žraloky, postřeh v tváří tvář ozbrojenému kovboji (který na ně střílel písmenka a oni na něj slova) a konzumaci mraženého ovoce na Antarktidě. Poté, co si všichni ověřili, že spolu zvládnou vážné i komické situace, vydali se ve dvou skupinách do terénu. Na každém světadíle měli malí cestovatelé za úkol pořídit jeden suvenýr, fotografii do cestovního deníku a odpovědět na záludnou otázku. Bylo to napínavé, ale všichni cestu kolem světa zvládli a dokázali, že jsou světoví cestovatelé.

Letním cestám a dobrodružství zdar!

kufr2  v knihovnicce 2  loď3 
karneval 2  africké bubnovani 2  hura 2 

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende

Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende

Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin

Kateřina Albrecht - zapisovatelka/Schriftführerin

Petra Píšová - ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0176 822 99320

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok