• KÓDy kurzů: H1-2020-21 (podzimní blok), H2-2020-21 (zimní blok), H3-2020-21 (jarní blok)
  • 60 min.
  • kdy: každé úterý v 16 hod. (kromě bavorských prázdnin)
  • kde: Familienzentrum beim Ostentor, Heiliggeistgasse 7, Regensburg
  • trvání: každý blok má 10 setkání
  • začátek: podzimní 10blok:
  • rodičovský příspěvek: 50,- eur / 10 setkání
  • lektorka: 
  • přihlášku do kurzu najdete ZDE
  • termín přihlášky na kurz H1-2020-21: do 2020; na další dva bloky (H2-2020-21 a H3-2020-21) vždy 14 dní před začátkem kurz
  • V kurzu "Hrátky" si děti z bilingvních rodin osvojují hravou a zábavnou formou (druhý) mateřský jazyk.  Tento kurz je vhodný především pro děti v předškolním věku od 3-5 let.  Četné hry, pohybovky,hádanky, básničky a písničky umožňují objevovat a vyslovovat nová slova a věty. Tématické okruhy prolínají roční období, dění kolem nás, vyprávění příběhů a dramatizování her k danému tématu. Pomocí nejrůznějších pomůcek (obrázků, her, hudebních nástrojů, přírodních materiálů atd.) si děti pestrou formou a zapojením všech smyslů ( řeč, pohyb a rytmus jsou v náplni kurzu ideálně propojeny) prohlubují nejen jazyk, ale procvičují jemnou i hrubou motoriku, paměť a prohlubují nejen své vědomosti, ale učí se spolupráci v kolektivu vrstevníků a navazují nová přátelství k českým kamarádům v Řezně. Máte-li zájem, můžete přijít kdykoli  po dohodě s lektorkou "ochutnat".

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

České knihy pro děti v Řezně

 IMG 3253

V městské knihovně v Řezně na Haidplatz (Stadtbücherei Regensburg) jsme pro vás ve spolupráci s Lucií Klárovou zřidili malou knihovničku českých knih pro děti. V knihovničce je 50 zbrusu nových knih a celý seznam najdete ZDE. Knihy jsou v tuto chvíli zařazeny v druhém patře knihovny u cizojazyčných učebnic. Vyzkoušejte si ten pocit: Zajděte do knihovny v srdci bavorského města na Dunaji a odneste si s vašimi dětmi domů českou knihu pro předčítání či vlastní čtení...

Knizky knihovna1

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Alena Goldberg - předsedkyně/Vorsitzende

Petra Píšová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende (ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0176 822 99320) 

Eva Handzová - pokladní/Schatzmeisterin

Markéta Lukášová - zapisovatelka/Schriftführerin

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok