Rozvíjet mateřský jazyk dětí, který je odlišný od jazyka země, v níž dítě/rodina žije, je vždy velkou výzvou. Bohatost slovní zásoby dětí roste úměrně s podněty, které jim můžeme nabídnout. 

Letos na podzim začala nedaleko Řezna v Lappersdorfu – Hainsackeru fungovat pod záštitou spolku Česká škola v Řezně Hravá knihovnička. Útulné místo s dobře dostupným parkováním a zároveň v dobré vzdálenosti od autobusové zastávky nabízí nejen krásné české knížky k zapůjčení, ale každý měsíc i originální autorský program na aktuální téma. 

Zatímco sníh se v okolí Řezna nechce usadit a často, než se do něj děti radostně vrhnou, zmizí, knihovnice a lektorka Veronika nás během sobotní výuky vzala na dobrodružnou výpravu k oběma zemským pólům. Ti zvídaví se mohli dozvědět, jak ke svému názvu přišla Arktida a Antarktida či proč je na jednom z těchto míst více živočišných druhů. Všichni si užili sněžnou bouři, která oba póly zasypala sněhem – postupně se v něm objevovali zvířecí obyvatelé těchto končin. Mezi nimi i tučňák, který byl ale tuze osamocený, protože byl modrý. Místo od nás tak moc vzdálené nám v příběhu Petra Horáčka o Modrém tučňákovi bylo tak blízké, protože … Byla by škoda vám vše prozradit, stačí zapůjčit si knížku a můžete se s modrým tučňákem seznámit osobně

Zima 21 22 24 Zima 21 22 23  Zima 21 22 25

 

 

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílet na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staň se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpoř nás svým členstvím!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

 

 

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Michaela Kosařová - předsedkyně/Vorsitzende
Lucie Harmsen-Valentová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende
Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin
Andrea Eckl - zapisovatelka/Schriftführerin
Anna Dušková - ředitelka/Leiterin, Tel. 0151 235 085 62
Lucie Klárová-Memminger - zástupkyně ředitelky/stellv. Leiterin
 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
Bischof-Hartwich-Str. 4
D-93057 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok