ČŠŘ divadlo Viola s dětmiV sobotu 28. ledna za námi do Řezna přijelo pražské divadlo Viola s představením Ententýky. Jednalo se o vskutku rodinné představení, při kterém se zasmály, zazpívaly si a zajásaly nejen děti, ale i jejich maminky, tatínkové, babičky a dědečkové. Všech 55 dětí a dospělých se během téměř dvouhodinového představení společně s trojicí skvělých účinkujících prošlo českým rokem - a ani chvilku jsme se nenudili. Mezi písničkami doprovázenými na klavír, kytaru, valchu, zvonkohru a další nástroje si děti mohly i zdřímnout, vzápětí si už ale jako dlouhý had s radostí vykračovaly sálem pod vedením jednoho z herců. A díky poetickým rýmům, vtipu a fantazii členů souboru divadla Viola jsme za okny sálu v mrazivém zimním odpoledni v centru Řezna na okamžik zahlédli nad zlatými střechami létat čápa i bílé a žluté motýly.

Představení určitě patří k tomu nejhezčímu, co jsme dosud v ČŠŘ společně zažili, a tak na něj budeme rádi vzpomínat a snad se i těšit na další setkání - někdy příště...

Akce se konala díky spolupráci s EBW a finančního daru od dědečka a babičky Goldbergovic. Děkujeme!

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende

Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende

Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin

Andrea Eckl - zapisovatelka/Schriftführerin

Anna Dušková - ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0151 235 085 62,  Lucie Klárová-Memminger - zástupkyně ředitelky/Koordination der Kurse

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok