Už v pátek se protrhly mraky a v sobotu se nebe rozzářilo jarním sluncem. Bylo 25. března 2017. V 14:30 hodin se potom desítky česko-německých rodin sešly na Grieser Spitz, aby uskutečnily rituál, který má své kořeny hluboko v západoslovanské tradici - vítání jara, vyhánění zimy. Program byl uzpůsobený tématice ročního období, v kterém se právě nacházíme: mluvilo se o květinách, které již zbarvují louky a zahrady, zpívaly se písně o vonících květech, které se vylupují z poupat, šátky všech barev se proměnily v pampelišky, tulipány či fialky a nakonec došlo i na malé Morany. Ze sena, klacků a papíru si každé dítě vyrobilo svou panenku, která představovala zimu či smrt. Několikrát se ozvalo hlasité a veselé Hu hu hu, jaro už je tu. Morany skončily v řece... a zima odplula i s nimi. Fotil Karel Hanyk. Na videový záznam se můžete podívat ZDE - autory jsou Manilo a Jana Hönicke, hudba Hradišťan. Děkujeme! Tiskou zprávu o této akci si můžete přečíst ZDE.

Jaro

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílet na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staň se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpoř nás svým členstvím!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

 

 

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende
Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende
Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin
Andrea Eckl - zapisovatelka/Schriftführerin
Anna Dušková - ředitelka/Leiterin, Tel. 0151 235 085 62
Lucie Klárová-Memminger - zástupkyně ředitelky/stellv. Leiterin
 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok