Už v pátek se protrhly mraky a v sobotu se nebe rozzářilo jarním sluncem. Bylo 25. března 2017. V 14:30 hodin se potom desítky česko-německých rodin sešly na Grieser Spitz, aby uskutečnily rituál, který má své kořeny hluboko v západoslovanské tradici - vítání jara, vyhánění zimy. Program byl uzpůsobený tématice ročního období, v kterém se právě nacházíme: mluvilo se o květinách, které již zbarvují louky a zahrady, zpívaly se písně o vonících květech, které se vylupují z poupat, šátky všech barev se proměnily v pampelišky, tulipány či fialky a nakonec došlo i na malé Morany. Ze sena, klacků a papíru si každé dítě vyrobilo svou panenku, která představovala zimu či smrt. Několikrát se ozvalo hlasité a veselé Hu hu hu, jaro už je tu. Morany skončily v řece... a zima odplula i s nimi. Fotil Karel Hanyk. Na videový záznam se můžete podívat ZDE - autory jsou Manilo a Jana Hönicke, hudba Hradišťan. Děkujeme! Tiskou zprávu o této akci si můžete přečíst ZDE.

Jaro

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende

Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende

Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin

Kateřina Albrecht - zapisovatelka/Schriftführerin

Anna Dušková - ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0151 235 085 62

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok