Tématem poslední sobotní výuky (7. října 2017) bylo místo, kde děti žijí. Skládali jsme mapu Evropy, povídali si o znacích měst a zjišťovali, jak vznikly, dávali jsme dohromady, co patří k městu a co k vesnici a čím se životy tam liší. Na závěr děti ve skupinách vyráběly svá vlastní města či vesnice a představovaly je ostatním. 

Sobotní výuku České školy v Řezně vedou vždy dvě ze tří vyučujících školy - Petra PíšováMichaela Markytan nebo Kateřina Váňová. Jedná se o skupinu dětí několika tříd prvního stupně, a tak jsou při sobotní výuce děti vyučovány nejen svou "vlastní" paní učitelkou, s kterou se setkávají každé úterý či každý čtvrtek, ale sobotní třídu lze takto rozdělit do dvou skupin a věnovat se daným tématům dle požadavků dětí. Prvňáčci se teprve učí psát a číst, Druháčci Školáci jim tak mohou pomáhat a své znalosti a dovednosti si prohlubovat.

Upozornění: Velmi prosíme o VČASNÉ OMLOUVÁNÍ DĚTÍ nejlépe písemně třídnímu učiteli. Děkujeme za pochopení :)

Moje mesto

 

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílet na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staň se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpoř nás svým členstvím!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

 

 

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende
Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende
Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin
Andrea Eckl - zapisovatelka/Schriftführerin
Anna Dušková - ředitelka/Leiterin, Tel. 0151 235 085 62
Lucie Klárová-Memminger - zástupkyně ředitelky/stellv. Leiterin
 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok