Tématem poslední sobotní výuky (7. října 2017) bylo místo, kde děti žijí. Skládali jsme mapu Evropy, povídali si o znacích měst a zjišťovali, jak vznikly, dávali jsme dohromady, co patří k městu a co k vesnici a čím se životy tam liší. Na závěr děti ve skupinách vyráběly svá vlastní města či vesnice a představovaly je ostatním. 

Sobotní výuku České školy v Řezně vedou vždy dvě ze tří vyučujících školy - Petra PíšováMichaela Markytan nebo Kateřina Váňová. Jedná se o skupinu dětí několika tříd prvního stupně, a tak jsou při sobotní výuce děti vyučovány nejen svou "vlastní" paní učitelkou, s kterou se setkávají každé úterý či každý čtvrtek, ale sobotní třídu lze takto rozdělit do dvou skupin a věnovat se daným tématům dle požadavků dětí. Prvňáčci se teprve učí psát a číst, Druháčci Školáci jim tak mohou pomáhat a své znalosti a dovednosti si prohlubovat.

Upozornění: Velmi prosíme o VČASNÉ OMLOUVÁNÍ DĚTÍ nejlépe písemně třídnímu učiteli. Děkujeme za pochopení :)

Moje mesto

 

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Anna Dušková - předsedkyně/Vorsitzende

Michaela Kosařová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende

Monika Medunová - pokladní/Schatzmeisterin

Kateřina Albrecht - zapisovatelka/Schriftführerin

Anna Dušková - ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0151 235 085 62

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok